ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:14

Hasta çocuklar eğlendi, aileleri gözyaşı döktü

Hasta çocuklar eğlendi, aileleri gözyaşı döktü

Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar, yeni yıl nedeniyle düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.


Çocuklarının oynamalarını gören aileler ise gözyaşlarına boğuldu.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Gönüllüler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen yılbaşı programı, Balcalı Hastanesi Hipokrat Salonu’nda gerçekleştirildi. Hareketli şarkılara tempo tutup eğlenen çocukları aileleri ise gözyaşlarıyla izledi. Programda palyaço ve Noel Baba kıyafeti giyen görevliler de çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Böbrek nakli bekleyen 11 yaşındaki Alper Semih Gültekin de gönlünce eğlenen çocuklardan biriydi. Kendisine takılı olan sondaya aldırış etmeden eğlenen Gültekin, bol bol göbek attı.

Tıp Fakültesi Gönüllüler Derneği Başkanı Güngör Uysal, bu eğlenceyi geleneksel hale getirdiklerini vurgulayarak, 28 yıldır devam ettirdiklerini ifade etti. Programa gelemeyen çocuklara ise servislerde hediyelerini verdiklerini anlatan Uysal, “10 dakika da olsa çocuklarımızı hasta atmosferinden uzaklaştırıyoruz. Tabiî ki dertlerine çare bulamıyoruz ama bir nebze de olsa onların oynamaları, yürümeleri bize çok mutluluk veriyor, kendileri de çok mutlu oluyorlar.” dedi.

Lösemi hastası çocuğunu eğlenceye getiren Güldane Yavuz da çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Çocuğum 10 aydır tedavi görüyor. Bu eğlence ile çok mutlu oldu. Burada hediyeler verildi. Allah kimsenin başına vermesin. Çocuklar için çok iyi oldu.” ifadelerini kullandı.

Bu arada programa İncirlik’te bulunan Amerikan üssünde görevli personel de katılarak çocuklara hediyeler verdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER