ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 17:17

Hasanoviç, Amasya Valisi Öz'ü ziyaret etti

Hasanoviç, Amasya Valisi Özü ziyaret etti


Çeşitli temaslarda bulunmak için Türkiye’ye gelen Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb Din İşleri Başkanı Aziz Hasanoviç, Amasya Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret etti.

Zagreb Din İşleri Başkanı Aziz Hasanoviç’in ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdil Celil Öz, “Balkanlarda, Hırvatistan’da daha öncesinde Yugoslavya’da, o bölgedeki Müslümanların köklü bir yaşayışı, birbirleri ile irtibatları vardı. Son dönemde bu irtibatlar biraz daha kuvvetlendi ve inşallah ilerleyen zamanlarda daha da güçlenerek devam eder. Biz böyle güzel bir memlekette sizleri misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Buradaki çalışmalarınızın hem memleketimiz için hem Amasya için hem de sizler için yararlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Zagreb Din İşleri Başkanı Aziz Hasanoviç ise Türkiye’de olmaktan memnun olduğunu ifade ederek, “Türk halkı bizleri çok sıcak karşıladı. Türk halkı her zaman bize destek veriyor ve yardım ediyor, bu bizler için çok önemli. Bosna Hersek ve Hırvatistan’da Osmanlı'dan kalma birçok tarihi eserler var. Biz vakıflarla Osmanlı dönemindeki her şeyi yine yapmak istiyoruz. Biz Diyanet İşleri Başkanlığı ile çok güzel işler yaptık, inşallah yapmaya da devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Amasya Müftüsü İsmail İpek'in de katıldığı ziyaretin sonunda Vali Öz, Hasanoviç'e, üzerinde Amasya'nın resmi bulunan porselen tabak hediye etti. Başkan Aziz Hasanoviç ise Vali Öz’ü Hırvatista’na davet etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER