ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 20:33

Hasankeyf'ten Gezi'ye destek yürüyüşü

Hasankeyften Geziye destek yürüyüşü


Birçok yerel ve ulusal sivil toplum örgütü ve siyasi partiyi bünyesinde barındıran Hasankeyf ve Dicle Vadisi Yaşatma Derneği üyeleri Hasankeyf'te Gezi Parkı eylemlerine destek yürüyüşü düzenledi.

Hasankeyf köprü başında toplanan dernek üyeleri, "Hasankeyf'ten Gezi direnişine bin selam", "Hasankeyfimize kâhya istemiyoruz", "Ağaçlarımız, parklarımız, ormanlarımız, derelerimiz, Taksim, Hasankeyf bizim, dokunma" yazılı pankart açıp, "Baraj yapma barajı indir", "Hasankeyf'ten Geziye selam" dövizleri taşıdı. Köprübaşından eski kale kapısına kadar yürüyen kalabalık burada basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Hasankeyf ve Dicle Vadisi Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Murat Kırmızıtaş, yıllardır sürdürdükleri mücadeleye bir halka daha eklemek için toplandıklarını söyledi.

Yaşam alanların tahrip edilmesinin ekolojik, tarihsel, sosyolojik ve insani açıdan asla tamir edilemez büyük yaralara sebebiyet vereceğini ileri süren Kırmızıtaş, "Taksim ve Gezi Parkı'na ve yurdun diğer bütün parklarında direnenlere selam olsun. Hep beraber direneceğiz ve kazanacağız." dedi.

Basın açıklamasının ardından def eşliğinde halay çeken kalabalık, sessizce dağıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER