ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:28

Harçlıklarıyla Afrika'da 6 katarakt hastasına umut oldular

Harçlıklarıyla Afrikada 6 katarakt hastasına umut oldular


Özel Güventaş Anadolu Lisesi öğrencileri, harçlıklarını birleştirerek Afrika’da 6 katarakt hastasının göz ameliyatının yapılmasını sağladı. Öğrenciler ayrıca 1 yetim çocuğun 1 yıllık bütün masrafını karşıladı.

Merve Eğitim Kurumları Güventaş Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi hazırladıkları yiyeceklerle düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri harçlıklarıyla birleştirip Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi'ne bağışladı. Öğrenciler 10-B sınıfı rehber öğretmeni Muazzez Tekiz ile birlikte topladıkları parayı Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Aşçı'ya teslim etti. Hasan Aşçı, öğrencilerin bağışlarıyla Afrika'da yaşayan ve katarakt hastası olan 6 insanın ameliyat ettirileceğini, 1 yetim çocuğun da yıllık giderinin karşılaşacağını söyledi.

Halen Afrika’da 6 milyon katarakt hastası bulunduğunu ve hastalığın 5-6 yaşlarında başladığını kaydeden Aşçı, "Afrika'da bir ameliyat sadece 100 dolara yapılabiliyor. Yine Afrika’da 13 milyon yetim çocuk bulunuyor ve bir yetim çocuğun 1 yıllık masrafı 360 dolar. Aslında bu bize küçücük dokunuşlarla o insanların hayat resminde nelerin değiştirilebileceğini gösteriyor. Elimizden geldikçe bu yardımlara devam etmeliyiz. Çünkü bizler yetimlere, hastalara, güçsüzlere sahip çıkarak Peygamber Efendimiz'in (sav) çok önemli bir sünnetini de yerine getirmiş oluyoruz.” dedi.

Aşçı, öğrencilerin fedakârlığını takdirle karşıladığını belirterek kendilerine teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER