ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:51

Harb-İş'ten vergi düzenlemesine tepki


Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Gelir Vergisi ile ilgili tasarı içinde çalışanları vergi yükünden kurtaracak düzenlemelerin olmamasına tepki gösterdi. Çalışanların gelirleri üzerindeki yüksek vergi oranlarının bu şekilde devam edemeyeceğini belirten Bozal, "Çalışan dostu bir vergi kanunu istiyoruz." dedi.

Bayram Bozal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son iki yıldır savunma işçilerinin öncülüğünde imza kampanyası yaparak vergide adalet çağrısı yaptıklarını hatırlattı. Bozal, "TBMM’ye ulaştırdığımız taleplerimiz, milyonlarca çalışanı ve ailelerini ilgilendiriyor. Çalışanların ücretleri üzerindeki vergi yükü kaldırılmalı. Dar ve sabit gelirli milyonlarca insanı kuşatan dolaylı vergiler, kamu vicdanının kabul edebileceği seviyeye çekilmeli.” ifadelerini kullandı.

Tüm işçi ve memur konfederasyonlarına da çağrıda bulunan Bozal, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nın müzakere sürecinin doğru şekilde değerlendirilmesi ve çalışanlar lehine sonuçlar elde edilebilmesi için harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER