ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 19:03

Hanımlar çocuklar için biraraya geldi

Hanımlar çocuklar için biraraya geldi


Muğla'nın Fethiye ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlamak amacıyla Fethiye Gönül Dostu Hanımlar Derneği tarafından gerçekleştirilen şenlik başladı.

    Salı pazarı meydanında 5 gün boyunca devam edecek şenliğin açılını Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir’in eşi Ayşe Özdemir, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin birlikte yaptı. Fethiye İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Ahmet Karagöz’ün açılış duasıyla başlayan şenlik, 28 Nisan Pazar gününe kadar sürecek.

    Açılışta konuşan Kaymakam Çalık’ın eşi Zeynep Çalık, kermesin hayırlı bir iş için yapıldığını belirterek katılanlara teşekkür etti.

    Fethiye Gönül Dostu Hanımlar Derneği Başkanı Dilek Kuru, Bahar Şenliği'nden elde edilen gelirin eğitim çağındaki çocuklara burs olarak geri döneceğini söyledi. Şenlik boyunca ziyaretçilerin alışveriş, yiyecek içecek ve yöresel tatların bulunduğu stantlar tarafından karşılanacağını kaydeden Kuru, "Şenliğimiz dahilinde gündüz stantlarımızda kadınlarımız tarafından yapılan el emeği göz nuru yiyecek ve giyecekler yer alacak. Akşam bölümünde ise konserler ve şiir dinletileri olacaktır.” dedi

    Şenlikte; oyuncaktan züccaciyeye, bebek giyimden el işine, elektronik eşyadan giyim eşyasına kadar pek çok stant yer alıyor. Şenliklerin akşam bölümünde ise Ümit Selim, Fevzi Öz ve Taha gibi sanatçılar sahne alarak konser verecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER