ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 12:10

Hanım Lokalleri, şenliğe hazırlanıyor

Hanım Lokalleri, şenliğe hazırlanıyor


Ankara Büyükşehir Belediyesi Hanım Lokalleri’nin halkoyunlarına gönül veren azimli üyelerinin kalpleri son günlerde daha da hızlı atıyor. Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde 13 Şubat’ta 4. kez düzenlenecek Halkoyunları Şenliği’nde hünerlerini sergilemeye hazırlanan yetenekli kadınlar, hızlı bir tempoyla hazırlıklarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Hanım Lokalleri, sağlıklı bir yaşam, stres atmak, çevre edinmek gibi katkıların yanı sıra üyelerinin hayatlarında yepyeni pencereler de açıyor. Başkentli hanımların buluşma adresi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Hanım Lokalleri’nin üyeleri, kent genelindeki 18 ayrı merkezde hem kişisel gelişimlerine destek alıyorlar hem de kültürel ve sosyal açıdan hayatlarını zenginleştiriyorlar. Lokallerde, üyelerin hayatlarını da disipline eden Halkoyunları kursları ise büyük ilgi görüyor.

Uzman eğiticiler tarafından haftada 1 gün verilen kurslara katılan 25-60 yaş arası Başkentli kadınlar, bu alandaki yeteneklerini sahneye taşıyacak. Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Hanım Lokalleri Halkoyunları Şenliği, çoğu ilk kez sahneye çıkacak kadınların Anadolu’nun dört bir tarafından sergileyecekleri muhteşem gösterileri beğeniye sunacak.

Şenlikte, Artvin, Adana, Van, Burdur, Bolu, Kırşehir, Mardin, Sivas, Giresun, Antalya, Gaziantep, Kars, Kırklareli, Siirt, Trabzon yörelerinden sunulacak örnekler, izleyenlere yine keyifli anlar yaşatacak. Bu yıl 16 lokalin hünerlerini sergileyeceği şenlik, 13 Şubat Çarşamba günü, saat 13.30’da başlayacak.

Şenliğin her yıl ayrı bir heyecan yaşattığına dikkat çeken Ahmetler Hanımlar Lokali Halkoyunları Eğitmeni Özlem Damar, kadınların hem zayıflamak hem de eğlenmek amacıyla kurslara katıldığını dile getirdi. Şenlik sayesinde daha disiplinli ve amaca dönük çalıştıklarını belirten Damar, "Üyelerimiz çok azimli ve istekliler. Daha önce şenlikte sahneye çıkmışlarsa daha da azimliler. Amatör bir ruhla başlayan çalışmalar sonucu oldukça profesyonel gösteriler çıkıyor." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER