ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 13:42

Hanaklı öğrenciler sinemayla tanıştı


Ardahan Eğitimciler Derneği’nin Hanak ilçesinde faaliyet gösteren Hanak Okuma Salonu, çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin sosyal yönden de gelişimlerine katkı sağlıyor. Hanak ve köylerindeki ortaokul öğrencileri yanı sıra Damal ilçesinden de öğrencilerin yararlandığı okuma salonunda 150 öğrenci sınava hazırlanıyor.

Kış mevsiminin ardından havaların ısınmasını fırsat bilen okuma salonu idarecileri, tüm öğrenci ve gönüllü eğitmenleriyle birlikte Kars’a günübirlik gezi düzenledi. Geziye katılan öğrenciler Kars Şehir Sineması’nda gösterimde olan Selam filmini izleyerek hayatlarında ilk defa sinemayla tanıştı. Daha sonra şehri ve tarihi Kars Kalesi’ni gezen öğrenciler, geziden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiler.

Geziyi organize eden okuma salonu idarecisi Bahattin Köse, “Ulaşımın zor olması ve maddi imkansızlıklardan dolayı dershaneye gidemeyen ortaokul öğrencilerine zaman ve para kaybı olmadan dershane imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Bunları yaparken hayırsever vatandaşlar, yerel idareciler ve SODES imkanlarından yararlanıyoruz. Öğrenciler okuma salonlarında hafta sonlarını da değerlendirmiş oluyorlar. Öğrencilere sunduğumuz imkanlardan dolayı herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Çalışmalarımız tamamen gönüllülük esasına dayalı olduğu için daha yüksek düzeyde verim alabiliyoruz. Her yıl düzenlediğimiz gezilerden bir tanesini bu yıl Kars’a gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin birçoğu Kars’ı ilk defa gezmiş oldular. Bunun yanında sinemayla da ilk defa tanıştılar. Gezinin düzenlenmesine maddi ve manevi katkı sağlayan herkese öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER