ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 08:45

Halk evlerini terk ediyor

Halk evlerini terk ediyor

Suriye'den gelen şarapnel parçaları, top ve tüfek atışları nedeniyle zor günler geçiren Ceylanpınar halkı göçe başladı.


Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn bölgesinde yoğunlaşan çatışmalar ve hava saldırısı nedeniyle Ceylanpınar'da kimi vatandaşlar evlerini terk edip geçici olarak şehir dışındaki yakınlarının yanına gidiyor.
    
Rasulayn bölgesinin kontrolünü ele geçirmek amacıyla ordu birlikleriyle Özgür Suriye Ordusu arasında 5 günden bu yana aralıklarla devam eden çatışmaların şiddeti bugün yapılan hava saldırılarıyla daha da arttı.
    
Şarapnel parçalarının Ceylanpınar'a kadar ulaştığı patlamaların ardından özellikle sınıra yakın noktalarda evleri bulunan kimi aileler, özel araçları ya da otobüslerle, çevre il ve ilçelerdeki yakınlarının yanına gitmeye başladı.
    
Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçede halkın büyük panik içinde olduğunu belirterek, birçok esnafın iş yerlerini açmadığını, vatandaşların ilçeyi terk etmeye başladığını söyledi.
    
Arslan, Akçakale ilçesinde top mermisinin isabet etmesi sonucu 5 kişinin öldüğü saldırının ardından uygulanan angajman kurallarının Ceylanpınar'da uygulanması gerektiğini ifade etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER