ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 13:12

"Haliç'inde bugün yarışlar düzenleniyor"

"Haliçinde bugün yarışlar düzenleniyor"


 Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Haliç'te düzenlenen kano yarışlarının startını verdi. Bağış, “15 yıl önce yanına bile yaklaşılmayan Haliç’te bugün kano yarışları düzenleniyor. Bu durum Başbakanımızın ne kadar vizyonlu olduğunu gösteriyor.” dedi.

Dragon Cup Türkiye 2013 Kano yarışları Haliç'te Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın start vermesi ile başladı. İstanbul’un yanı sıra Adana, İzmir, Ankara, Mersin, Gaziantep ve Samsun’da gerçekleştirilecek organizasyon ile 500’e yakın kurum bir araya getiren ‘Dragon Cup Türkiye’nin’ ilk etabı sabah saat 10.00’da start aldı. İki gün sürecek olan organizasyonlar kapsamında kostüm yarışması ve dans gösterileri gerçekleştirileceği belirtildi.

Yarışmalar öncesi Cihan Haber Ajansı mikrofonlarına konuşan Bakan Egemen Bağış, amatör sporculara destek ve moral vermekten gurur duyduklarını söyledi. Bağış sözlerine şöyle devam etti: “Bugün gerçekten Haliç’te çok enteresan çok heyecanlı bir etkinlik gerçekleşiyor. Kokusundan yanına yaklaşılamayan Haliç’te bugün Kano yarışları gerçekleşiyor. Haliç gerçekten çok farklı duruma geldi. Bu durumda Başbakanımızın vizyonunun bir anlayışıdır. Böyle anlamlı bir gün de tamamen amatör ruhla yarışan takımlarımıza destek vermek için ben de buraya geldim. Spor bizim hayatımızın önemli bir parçası. Futbol maçları izlerken tansiyonumuzun düştüğünü, yükseldiğini görürüz. Bugün ama farklı bir spor gerçekleşecek. Kano sporu gerçekleşecek. Çok güzel bir sloganları var 'Tek kürek tek yürek.' Gerçekten harika bir slogan. Burada yarışacak olan sporcular bunu centilmen bir şekilde gerçekleştirecekler. Sporcularımıza burada moral vermekten destek vermekten gerçekten ben de çok keyif aldım.”
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER