ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:14

Halı saha istinat duvarının çökmesi


Şırnak'ta halı saha istinat duvarının çökmesi sonucu hayatını kaybeden 7 kişiden 4'ünün cenazeleri toprağa verildi.
     Atatürk Mahallesi'ndeki bir halı sahanın çöken istinat duvarının altında kalarak hayatlarını kaybeden Şehmus Sevik, Barış Usal, Metin Külter ve Barış Külter'in cenazeleri, Şırnak Devlet Hastanesi morgundan alınarak Geylani Camisi'ne götürüldü. Burada yıkanan cenazeler, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Büyük Mezarlık'ta defnedildi.
     Cenaze törenine Vali Vahdettin Özkan, Belediye Başkan Vekili Faik Saltan, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Osman Arslan, İl Emniyet Müdürü Avni Usta, ölenlerin yakınları ve vatandaşlar katıldı.
     Olayda hayatını kaybeden diğer 3 kişiden M. Sait Özdek'in Beytüşşebap, Serhat Erdoğan'ın Silopi ilçesinde, öğretmen Mahmut Koçyiğit'in ise Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.
    
     -Valilikten açıklama-
    
     Öte yandan Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, aşırı yağışlar sonucunda il merkezindeki bir halı sahanın istinat duvarının dün saat 19.30 sıralarında çöktüğü anımsatıldı.
     Olaydan hemen sonra Sağlık Müdürlüğü UMKE ekipleri, Şırnak AFAD Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin olay yerine intikal ettiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
     ''Göçük altında yaklaşık 5-6 kişinin olabileceği bilgisinin alınması üzerine vali yardımcısı başkanlığında kriz merkezi oluşturulmuştur. Valilik Kriz Merkezi tarafından gerekli yazışmalar ve görüşmeler yapılarak Mardin ve Batman illerinden yeteri kadar arama kurtarma personeli takviye olarak istenmiş, İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleri olay yerine sevk edilmiştir. Çalışmalar sonucunda göçük altından 3 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılarak Şırnak Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir. Elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 7'dir. Görgü tanıkları ve yaralıların ifadelerine göre göçük altında olabilecek vatandaşlarımızın tamamına ulaşılmıştır. Tedbir amacıyla arama kurtarma çalışmaları, valiliğimiz kriz merkezi koordinesinde titizlikle devam etmektedir.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER