ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:29

Halep'te yaralanan gazeteci


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Halep'teki çatışmalar sırasında ayağına kurşun isabet etmesi sonucu yaralanan ve Adana'da tedavi altına alınan Libya asıllı gazeteci Aimer Mohammed M. El Sahli'yi (33) ziyaret etti.
     Sahli'yi tedavi gördüğü Acıbadem Adana Hastanesi'nde ziyaret eden Coş, gazeteciye geçmiş olsun dileklerini iletti.
     Coş, Suriye'de olanları dünya kamuoyunun gazeteciler sayesinde öğrendiğini belirterek, ''Kendisine acil şifalar diliyorum. Burası kendi evi, kendi memleketi. Ne lazımsa biz hazırız'' dedi.
     Coş ayrıca, il genelindeki çeşitli hastanelerde günde ortalama 60-80 Suriyeli hastanın tedavi edildiğini belirterek, şöyle devam etti:
     ''Bunların büyük bir kısmı orada oluşan güvenlik sıkıntıları ve iç çatışmalar nedeniyle meydana gelen olaylarda yaralanıyor. Suriyelilerin hepsinin tedavisini uzman ekiplerimiz en iyi şekilde yapıyor ve devletimiz de bu konuda özel önem gösteriyor. İnsani yardım konusunda da Türkiye Cumhuriyeti komşu ülkede yaralanan vatandaşlara karşı hakikaten takdire şayan bir hizmet ifa ediyor ve bunu da tüm dünya kamuoyu görüp, takdir ediyor.''
     Sahli de Suriye'ye gönüllü olarak gittiğini belirterek, ''Kimse beni mecbur etmedi. Orada görev yaptığım için çok mutluyum. İyileşince yeniden dönmeyi istiyorum'' dedi.
     Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Erhan Serin de Sahli'nin ateşli silah yaralanmasına bağlı olarak sağ uyluk kemiğinden kırıklar bulunduğunu belirterek, dün uzman doktor Özhan Sürer ile gazetecinin ameliyatını gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Hastanın tedavisinin sürdüğünü kaydeden Serin, ''Bugün ayağa kaldırmayı, 3-4 gün içinde de taburcu etmeyi planlıyoruz'' diye konuştu.
     Hastanede tedavi gören Suriyeli yaralıları da ziyaret eden Vali Coş'a, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile Acıbadem Adana Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Soyupak eşlik etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER