ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2016 Perşembe 13:11

"Halep'e Yol Açın" yardım tırları Düzce'de

"Halepe Yol Açın" yardım tırları Düzcede

İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğündeki kampanya kapsamında, İstanbul'dan Cilvegözü Sınır Kapısı'na doğru hareket eden, aralarında insani yardım malzemelerini taşıyan tırların da bulunduğu yaklaşık bin araçlık konvoy, Düzce'ye ulaştı.


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde "Halep'e Yol Açın" kampanyası kapsamında İstanbul'dan, insani yardım malzemelerini Halep'e ulaştırmak amacıyla yola çıkan konvoy, Düzce'ye geldi.

İstanbul'dan Cilvegözü Sınır Kapısı'na doğru hareket eden, aralarında insani yardım malzemelerini taşıyan tırların da bulunduğu yaklaşık bin araçlık konvoy, D-100 karayolu Gümüşova mevkisinde, vakıf temsilcileri ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Yardım taşıyan tırlar, TEM Otoyolu'nu takip ederek Bolu'ya hareket ederken, konvoydaki araçların bir kısmı kent merkezine geçti.

Valilik önüne gelen araçları, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir karşıladı. Burada yetkililerden bilgi alan Dağlı, sürücülere hayırlı yolculuklar diledi.

Karşılama sonrası gazetecilere açıklamada bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Yazıcı, konvoyun İstanbul'dan hareket ettiğini anımsattı.

Yazıcı, "Halep'e Yol Açın konvoyumuz sadece İstanbul'dan değil, Sakarya, Düzce, Ankara'dan, Doğu Karadeniz, Akdeniz, Ege bölgelerindeki illerimizden katılımlarla devam ediyor. Bu konvoy Türkiye'den damar damar büyüyerek Reyhanlı'ya ulaşacak." dedi.

Çok sayıda tırın hareket halinde olduğunu vurgulayan Yazıcı, bu tırların Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki koordinasyon merkezlerine ulaşacağını söyledi.

Bine yakın araç konvoylarının bulunduğunu bildiren Yazıcı, "Tırlarımızı takiben yoldayız. Şu anda Halep'te ateşkesin gereği olarak kardeşlerimizin güvenli bölgeye çıkarılmasını bekliyoruz. Biz de onlara yetişmeye çalışıyoruz. Bu konvoy, öncesi ve sonrasıyla kardeşlerimize nefes olacak. Konvoyda yardım malzemeleri, battaniye, çocuk bezleri ve un var." diye konuştu.

Açıklamanın ardından konvoy, Bolu'ya doğru yola çıktı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER