ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 13:49

"Haksız rekabeti önlemek için çalışıyoruz"

"Haksız rekabeti önlemek için çalışıyoruz"


Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, kayıt dışı çalışanlarla mücadele edip, haksız rekabeti önleyerek, vergisini veren kayıtlı esnaf ve sanatkara sahip çıktıklarını söyledi.

Aksoy, 25 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında kutlanan 24. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Adana Esnaf Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret etti.

ESOB Kocavezir Eğitim ve Hizmet Binası’na gelen Vergi Dairesi Başkanı Aksoy ve ekibini, Birlik Başkanı Kazım Barışık kapıda karşıladı. Vergi Dairesi Başkanı Aksoy, ziyaretin amacının verginin önemini kamuoyuna anlatmak ve vergi bilincini yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Hafta dolayısıyla çeşitli etkinlikte bulunduklarını ve bu etkinliklerden önemlilerinden birisinin de esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelmek olduğunu belirten Aksoy, bu ziyaretle hem kendi çalışmalarını anlattıklarını, hem de oda başkanlarının görüşlerini aldıklarını kaydetti.

Başkan Aksoy, esnaf odası başkanlarının soracakları sorulara cevap vereceklerini eğer düzeltilmesi gereken aksaklıklar varsa bunların yasalar ve kendilerine vergilen yetkiler çerçevesinde düzeltileceğini belirtti. Aksoy, amaçlarının kayıt dışı çalışanlarla mücadele edip, haksız rekabeti önleyerek, vergisini veren kayıtlı esnaf ve sanatkara sahip çıkmak olduğunu ifade etti.

Birlik Başkanı Barışık da “Vergisiz hiçbir devlet yaşayamaz. Devletlerin esas ana gelir kaynağı vergidir. Ancak, vergi alırken de hakkaniyet olmalı. Biz vergimizi vereceğiz, ama tahsil edenler de adaletli olmalı. Vergi kaçırana da ne bu toplum, ne de ben iyi bir vatandaş gözüyle bakmayız. Bu ülkede yaşıyorsak, hepimiz aslanlar gibi vergimizi verecek, vatandaşlık görevimizi yapacağız. Devleti yönetenler adaletli bir sistem uygularsa, kimse vergi vermekten kaçmaz, ülkesi için seve seve ödeme yapar.” dedi.

Aksoy, ziyaret sonunda Birlik Başkanı Barışık’a çiçek takdim edip, katkılarından dolayı da teşekkür plaketi sundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER