ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 11:29

Hakkari'de zorlu karla mücadele çalışması

Hakkaride zorlu karla mücadele çalışması


Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarında çalışma başlatan karla mücadele ekipleri, kar kalınlığının bir metreyi geçtiği yollarda olumsuz hava koşullarına aldırış etmeden çalışmalarını sürdürüyor.

     Kentte etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan köy yollarında, İl Özel İdaresi Karla Mücadele Birimi tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.
     Yolu 4 günden bu yana kapalı bulunan kent merkezine 60 kilometre uzaklıktaki Çaltıkuru grup köy yolunda da kar yağışının etkisini yitirmesiyle çalışma başlatıldı.
     Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği, hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği bölgede olumsuz hava koşullarına aldırış etmeden yol açma çalışması yürüten görevliler, kar üstüne kurdukları sofralarda yemeklerini yerken, namazlarını da aksatmadan kılıyor.
     Hava koşulları el verdiği sürece her türlü zorluğa göğüs geren ekipler, 4 gündür ulaşım sağlanamayan Çaltıkuru Jandarma Karakol Komutanlığı'na giden yolu da kardan temizleyerek, karakola gıda malzemesi ulaştırılmasını sağladı.
     Şantiye Şefi Aydın Yaşar, çalışmalarla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, kar yağışının etkisini yitirmesiyle 4 gündür ulaşıma kapalı bulunan Çaltıkuru köyü grup yolunda 3 iş makinesiyle yol açma çalışması başlattıklarını söyledi.
     Çalışmaların gece gündüz devam ettiğini vurgulayan Yaşar, ''Şimdiye kadar 40 dolayında köy yolunu ulaşıma açtık'' diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER