ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 12:29

Hakkari'de yollar açıldı


Hakkari'de etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan 132 köy ve 375 mezra yolu, ekiplerin 5 gün süren çalışmasıyla açıldı.
    
Kentte geçen haftadan itibaren etkili yağan kar, kent merkezi ve ilçelere bağlı köylerde yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının merkezde 60, yüksek kesimlerde ise bir metrenin üzerinde olduğu kentte, 132 köy ve 375 mezra yolunun tamamı ulaşıma kapandı.
    
Yağışın etkisini yitirmesiyle kapalı yolların ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi tarafından 5 gün önce başlatılan karla mücadele çalışmaları, 35 iş makinesi ve 100'ü aşkın personelle yürütüldü.
    
Olumsuz hava koşullarına ve zorlu doğa şartlarına rağmen gece gündüz demeden sürdürülen çalışmalar sonunda, yolu kar nedeniyle kapalı bulunan tüm köy ve mezra yolları ulaşıma açıldı.
    
Yetkililer, kış mevsiminin ağır geçtiği kentte her türlü önlemi aldıklarını belirterek, ekiplerin büyük bir özveriyle vatandaşların mağduriyetini gidermek için görev yaptığını, çalışmaların kış süresince aralıksız devam edeceğini söyledi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER