ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:36

Hakkari’de İlk Defa Bayramlaşma Cadde Gerçekleşti


Hakkari’de devlet erkanı ile vatandaşlar ilk defa şehrin merkezinde cadde üzerinde bayramlaştı. Merkez Bulvar Caddesi'ndeki bayramlaşma renkli görüntülere sahne oldu. Valiliğin düzenlediği 'Hakkari Bayramlaşıyor' programına kanaat önderleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Hakkari Valisi Necmettin Kalkan vatandaşlarla bayramlaştı ve çocuklara hediyeler dağıttı. Kurban Bayramı'nın ruhuna uygun geçen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Caddeye kurulan masalarda yemekler yenildi.

Vali Necmettin Kalkan, "Bugün burada Hakkarililerin gösterdiği birlik ve beraberlik yıllardır bölücü terör örgütünün bu halkın üzerinde kurmuş olduğu baskının kalkmasının en bariz örneğidir. İnşallah biz daha huzur ve barış içinde nice bayramları hep beraber yaşayacağız." dedi.

Vatandaşlar ise "Vallahi öyle sevinçliyiz ki anlatılmaz, yani böyle şeyler Hakkari için, bu bölge için çok önemlidir. Sayın Valimiz zaten geldiğinden beri halk arasında çok olumlu bir hava oluştu." şeklinde memnuniyetlerini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER