ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 07:33

Hakkari'de gözaltındaki sokak eylemcilerinden 5'i tutuklandı


Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin 4 gün önce sabaha karşı düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 13 kişiden 5´i tutuklandı. Tutuklanan kişilerin 27 ayrı sokak eylemine katıldıkları belirtildi.

Hakkari Valiliği, polisin 14 Eylül 2013´te yaptığı operasyonda gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen kişilerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, operasyonda gözaltına alınan 3'ü 18 yaşından küçük toplam 13 şüpheliden 5´inin tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Basına yapılan açıklamanın yanı sıra dağıtılan Mobese ve kamera görüntülerinde tutuklanan şüphelilerin daha önceki eylemleri nasıl yaptıkları ve polisin operasyon görüntülerine de yer verildi. Sanıkların son dönemlerde 27 ayrı sokak eylemine katıldıklarının belirtildiği açıklamada, "Bölücü terör örgütü adına özel işyeri, bina ve araçlarda güvenlik güçlerine kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik molotofkokteyli, el yapımı patlayıcılı, taşlı, havai fişekli saldırılar ile muhtelif cadde ve sokaklarda halkın huzurunu bozucu nitelikte son dönemlerde meydana gelen 27 ayrı eyleme katıldığı tespit edilen 3´ü 18 yaşından küçük toplam 13 şüpheli şahıs 14.09.2013 tarihinde gözaltına alınmıştır. Söz konusu eylemlere katıldığı tespit edilen şahıslardan 5´i adli makamlarca tutuklanarak Ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir" denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER