ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 09:34

Hakkari’de doğaseverler yürüyüş yapıp halay çekti


Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Temsilciliği ve Amatör Gençlik Spor Kulübü işbirliğiyle, Berçelan Yaylası'ndaki Konak (Koçanız) köyüne doğa yürüyüşü düzenlendi.

Sabah saatlerinde Hakkari şehir stadı önünde bir araya gelen doğaseverler, araçlara yürüyüşe başlanacak Zine tepesine getirildi. Burada kısa bir konuşma yapan Gençlik Ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal,"’Bizim buradaki amacımız; ileriki süreçte de sürekli bu tür etkinlikleri yapmaktır. Bu bir başlangıç oldu.’’ dedi.

Zine tepesinde yürüyüşe başlayan sporseverler, yarım saatlik yürüyüşten sonra kahvaltı yapıp halay çekti. Kahvaltıdan sonra yola devam eden grup, yürüyüşte zaman zaman ara verip hatıra fotoğrafı çektirdi, Kürtçe şarkılar eşlinde halay çekti. Doğaseverler, yürüyüşü, Hakkari’ye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Koçanız köyünde bitirdi. Köyde, yürüyüşçülere, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hakkari’ye ait olan doğaba yemeği ikram edildi.

Yürüyüşe katılan Mehmet Nuri Bodur, duygularını şöyle ifade etti: "Gerçekten büyük bir zevk almaya başladık. Bu doğa yürüyüşüne herkesin katılmasını istiyorum. Hakkari bir doğa cennetidir."

Hacı Tansu ise "Kar yağmadan sonbaharın son yürüyüşünü gerçekleştirelim dedik. Arkadaşlarımızla karar verdik, katıldık, iyi gidiyor, güzel gidiyor Hakkari'de bu tür şeylerin gelişmesi lazım. Doğası oldukça güzel, çok ciddi özellikleri var. Umarım bu tür programlar devam eder." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER