ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 16:39

Hakkari'de dershaneye büyük ilgi; seviye tespit sınavına 8 bin 200 kişi girdi

Hakkaride dershaneye büyük ilgi; seviye tespit sınavına 8 bin 200 kişi girdi


Hakkari FEM Dershanesi tarafından il merkezi ve ilçelerde yapılan seviye tespit sınavına (STS) büyük katılım oldu. On seansta gerçekleştirilen sınava, 8 bin 200 öğrenci katıldı.

Hakkari FEM Dershanesi Müdürü Ramazan Korkmaz, “Her yıl STS yapılıyordu ancak özellikle bu yıl yaptığımız STS’ye rekor denecek düzeyde bir katılım sağlandı. 8 bini aşkın öğrenci katıldı." dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık 'dershaneleri boykot edin' çağrısı yaptığını hatırlatan Korkmaz, "Bugün Hakkarili çocukların sınava gösterdikleri katılım, Sayın Başbakanımıza en güzel cevap oldu. 21 yıldır Hakkari’de her türlü imkansızlıklara rağmen evlatlarımıza gerek doküman, gerekse çalışma ortamı sağlıyoruz." diye konuştu.

Öğrencilerden Ayetullah Alkan, "Biz Hakkari'de yaşıyoruz. Hakkari'nini eğitim şartları çok zor. Hakkari'deki devlet okullarında aldığımız eğitim çok yetersiz. Bunun için bizim tek umudumuz dershanelerdir . Ailelerimizin maddi durumu çok kötü. Dershanemizi kapatmayın geleceğimizle oynamayın." dedi.

Velilerden Gazi Tatlı ise şöyle konuştu: "Bugün Hakkari'de bir seviye tespit sınavı yapıldı. Ve ben bu sabah kendi çocuğumu bu sınava götürdüm ve baktım ki inanılmaz bir durum. Başbakanın boykot çağrısı yapmasına rağmen Hakkarili çocuklar okula akın etmişti. Sayın Başbakanımız çok samimiyse ayakkabı kutularından çıkan paraları getirip Hakkarili çocuklarımızın eğitimine harcasın."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER