ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 16:17

Hakkari'de aynı okulu ikinci defa yaktılar

Hakkari´de cezaevlerinde açlık grevi yapanlara destek amacıyla olay çıkaran göstericiler, Yeni Mahalle'de bulunan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nu ikinci defa yaktılar.


Hakkari´de cezaevlerinde açlık grevi yapanlara destek amacıyla olay çıkaran göstericiler, Yeni Mahalle'de bulunan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nu ikinci defa yakarak kullanılamaz hale getirdi. Okulda eğitime ara verildi.

Dün BDP Hakkari İl Teşkilatı tarafından yapılan basın açıklaması sonrasında il merkezinde olaylar çıktı. Dağılan grup, kentin bir çok yerinde olay çıkarttı. Akşam saatlerinde Yeni Mahalle'de bulunan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu önünde toplanan yaklaşık 40 kişilik grup, okula taş ve molotofkokteyli ile saldırarak kullanılamaz hale getirdi. Okulun müdür odası ve öğretmen odası ateşe verildi. Büyük zarar gören okul, en az bir hafta eğitime ara verecek.

Bugün okula gelen öğretmen ve öğrenciler okulun son durumu karşısında hüzünlendiler. Bazı öğrenciler ise okumak istediklerini belirterek, 'Bizim okulumuzu yakmasınlar' diyerek tepki gösterdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER