ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 21:19

Hakkari Üniversitesi'nin yeni logosu ters lale seçildi

Hakkari Üniversitesinin yeni logosu ters lale seçildi


Hakkari Üniversitesi'nin yeni kurumsal logosunun belirlenmesi için başlatılan logo yarışması sonuçunda ters lale logusu birinci seçildi.

Hakkari üniversitesi Rektörlük binasında akşam yemeğinde basın mensupları ile bir araya gelen Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, 25 Aralık 2012 ile 1 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen logo yarışmasına 172 logonun yarıştığını söyledi. Rektör Ceylan, 2 Nisan 2013 Salı günü seçici kurulu tarafından üniversite rektörlük binasında gerçekleştirilen toplantıda yarışmaya katılan 172 adet logo incelenerek katılımcılardan ŞD4515 Rumuzlu logonun birinci geldiğini söyledi.birinci gelen üniversite logosunun Hakkari yöresinde yetişen ve Hakkari'nin sembolü haline gelen ters lale, kurumsal logo seçildiğini ifade etti.

Yarışmaya ters lale çiçeği amblemi işleyerek katılan ve yarışada birinci olan Şahin Dursun kendisinin Süleyman Demirel Üniversitesi Grafik bölümü mezunu olduğunu, yüzlerce yarışmacı arasında birinci olmanın sevincini yaşadığını belirterek, kendisini ödüllendiren rektör Ebubekir ceylana teşekkür etti.

172 logo arasında birinci olan Şahin Dursun'a 3 bin lira hediye çeki ve Hakkari yöresini tanıtan kitap ve Hakkari balı Rektör Ebubekir Ceylan tarafından hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER