ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 14:18

Hakkari Üniversitesi, yeni kampüsüne kavuşuyor


 Hakkari'de bulunan Zeynel Bey yerleşkesinde Kampüs için inşaat temelleri atıldı.

Hakkari Üniversitesi Kıran Mahallesi'nde bulunan 603 bin metrekare arazinin üzerinde kurulacak olan kampüsü için, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yapılan protokol çerçevesinde 25 Mart 2013 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirildi. İhale kapsamında 700 gün içerisinde tamamlanacak birinci etap olan kafeterya, yemekhane, lojman, kantin ve derslik binaları inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.

Kampüs yerleşkesinin bir an önce tamamlanması için sık sık alanda incelemelerden bulunan ve şantiye yetkililerinden bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, kazı ve kaya parçalama çalışmalarını yerinde inceleyerek demir kalıp çalışması yapan teknikerlerle demir bükme makinesini çalıştırdı.

İncelemelerde bulunan Rektör Ceylan, "Hakkari’nin yıllardır beklediği kampüsüne kavuşması için elimizden gelen tüm çalışmaları yoğun olarak yapıyoruz. Gerekirse her gün gelip çalışmaları kontrol edeceğim ve Hakkari Üniversitesi’ni kampüsüne en erken zamanda kavuşturacağız. Türkiye’nin batı ucundaki öğrencilerimiz bizleri tercih etmeye başladı. ÖSYM’nin bu yılki ilk yerleştirmelerine göre 833 genç arkadaşımız Hakkari Üniversitesi ailesine katılmış bulunmakta. Kampüsümüzün tamamlanması ile Hakkarimizin sosyo-ekonomik çehresinde çok olumlu değişmeler yaşanacak." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER