ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:30

Hakim ve savcıların fikri suçlar konusunda farkındalığı artırılacak


Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), hakim ve savcıların fikri suçlar konusundaki farkındalığını artırmak için eğitim semineri düzenleyecek. 'Fikri Mülkiyet Alanında İşlenen Suçlar ve Uygulanan Tedbirler Eğitim Semineri' konulu seminer için talepleri almaya başladı.

HSYK Birinci Dairesi'nin 12/02/2013 tarihli ve 241 sayılı kararı ile kabul edilen 2013 Yılı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Meslek İçi Eğitim Planı kapsamında fikri ve sınai haklar ceza mahkemesi hâkimleri, bu mahkemelerin bulunmadığı yerlerdeki asliye ceza mahkemesi ve sulh ceza mahkemesi hâkimleri ile fikri mülkiyet alanındaki suçları soruşturmakla görevli Cumhuriyet savcılarına yönelik seminer düzenlenecek.

İstanbul'da 10-11 Haziran 2013 tarihlerinde 'Fikri Mülkiyet Alanında İşlenen Suçlar ve Uygulanan Tedbirler' konulu eğitim semineri ile 12 Haziran 2013 tarihinde WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) ile işbirliğinde 'Hâkimler ve Savcılar İçin Fikri Mülkiyet Alanında Farkındalığın Arttırılması' konulu konferans için eğitim seminerine katılmak isteyenlerin, taleplerini HSYK'ya bildirmeleri gerekiyor. İnternet üzerinden yapılacak hakim ve savcı başvuruları, 27 Mayıs'a kadar yapılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER