ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 14:21

Hakim ve savcılar için 'terör' semineri


Adalet Bakanlığı bünyesindeki Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü (UHDİGM) tarafından 'Sınıraşan Örgütlü Suç ve Terör' konusunda tüm hâkim ve savcılar yanında, ilgili bakanlık temsilcileri ve yabancı ülke temsilcilerinin de katılımıyla 28-29 Kasım 2012 tarihinde Ankara'da seminer düzenlenecek.

'Sınıraşan Örgütlü Suç ve Teröre Karşı Uluslararası İşbirliği' konulu seminerde, terörün yargı boyutu masaya yatırılacak. Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in açılış konuşması ardından, 'Teröre Karşı Mücadelede AB-Türkiye İşbirliği' konusunun de değerledirileceği seminerde, 'Örgütlü Suç ve Terör Tanımları', 'Siber Terör', 'Yargı Kararları ve Terörün Finansmanı', 'Terörün Finansmanı', 'Mali Soruşturmalarda Polisin Rolü', 'Mali Soruşturmalarda Masak'ın Rolü', 'Polonya'da Terörizmin Finansmanı ile Mücadele', 'Türkiye'de Terör İstatistikleri' gibi konular ele alınacak.

Seminerin ikinci günü ise 'Eurojust ve AB'de Adli Yardımlaşma', 'Karşılıklı Adli Yardımlaşmanın Hukuki Çerçevesi ve İngiltere'de Terörle İlgili Adli Yardımlaşma Örnekleri', 'Almanya'da Terörle İlgili Adli Yardımlaşma Örnekleri', 'Terör Suçları İçin Ceza İstinabe Talepname Örneği' konuları masaya yatırılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER