ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 21:08

Hakem karakolluk oldu

Hakem karakolluk oldu


Kütahya'da Bölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup'ta Kütahyaspor - Akçakocaspor maçı sonrasında Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Tekdemir'e küfrettiği gerekçesi ile müsabaka hakeminin ifadesi alındı. Karakolda ifadesine başvurulan hakem daha sonra polis gözetiminde otobüsle memleketine gönderildi.

Kütahyaspor ile Akçakocaspor, 10 Grup maçında Asım Alkış Sahası'nda karşı karşıya geldi. Kütahyaspor'un 2-1 yenildiği karşılaşmanın ikinci yarısında verdiği kararlarla büyük tepki toplayan orta hakem Ulaş Ayduran, maç sonrasında da Kütahyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Tekdemir ve yöneticilerin tepkisi ile karşılaştı. Yöneticilerin itirazlarına cevap veren ve el hareketleri yaptığı görülen hakem Ayduran’ın bu sırada Başkanı Tekdemir’e küfrettiği iddia edildi. Tekdemir polise hakemin kendisine küfrettiğini ve bu nedenle şikâyetçi olduğunu söyledi.

Hakemlerin soyunma odasına girmesinin ardından maçın gözlemcisi, Başkan Tekdemir’den şikâyetini geri almasını istedi. Tekdemir, kendisine edilen küfrün Kütahyaspor camiasına yapıldığını belirterek, şikâyetini geri almasının mümkün olmadığını söyledi.

Bugüne kadar hakemlerin birçok taraftar ve yöneticiden aynı nedenle şikayetçi olduğunu, bu kez ise aynı hatayı hakemin kendisinin yaptığını belirten Tekdemir, “Hiçbir hakemin kulüp başkanına, futbolcuya ya da herhangi birine küfretme gibi bir hakkı yoktur. Ben maç sonrasında kendisine maçta verdiği kararlar nedeni ile tepkimi gösterdim. Ancak kesinlikle kötü söz sarf etmedim. Ancak maçın orta hakemi bana küfrederek uzaklaşmamı söyledi. Bu sadece bana değil. Maçta görev yapan diğer yöneticilerimize de kötü sözler sarf etti.” dedi.

HAKEMİN İFADESİ ALINDI

Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir’in şikayetini geri almaması üzerine maçın orta hakemi Ulaş Ayduran, polis tarafından Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi'ne götürüldü. Burada ifadesi alınan Ayduran, daha sonra polis gözetiminde otobüse binerek memleketine gitti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER