ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 09:02

Hakan Çelik, Kobani'de hayatını kaybetti

Hakan Çelik, Kobanide hayatını kaybetti

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olan ve bir dönem Bianet'de staj yapan gazeteci adayı Hakan Çelik, Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybetti.


İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu Hakan Çelik (25), IŞİD’e karşı savaşmak için gittiği Kobani’de öldürüldü.
YPG Basın Merkezi, IŞİD’e karşı savaşırken ölenlerin ismini açıkladı. Çelik’in 2012 yılında staj yaptığı bianet sitesi, YPG açıklamasına yer vererek “Kobanê’de hayatını kaybeden stajyerimiz Hakan Çelik’i unutmayacağız” dedi.

BİANET’TEN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

2013 yılında stajyer olarak Bianet sitesinde görev alan Hakan Çelik için site bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“Eski stajyerimiz Hakan Çelik, Kobanê'de IŞİD saldırılarında hayatını kaybetti. Bianet ekibi olarak Hakan’ı hep çalışkanlığı, güler yüzü ve sıcakkanlı karakteriyle hatırlayacağız. Hakan Çelik, Kasım 2012’de bianet’te staja başlamıştı. Stajı boyunca Cumartesi Anneleri / İnsanlarının zorla kayıplara karşı mücadelesi, öğrenci direnişleri, Roboski katliamı ve kadın hakları üzerine haberler yapmıştı. Hakan Çelik, stajını tamamladıktan sonra Bianet’e veda yazısında 'Öğrencilerin direnişlerinde haberlerini yapmak için yanlarında olmak, Roboski anmalarına gitmek benim için sadece haber değeri olan şeyler değildi' diyordu. Bianet ekibi olarak Hakan’ı hep çalışkanlığı, güler yüzü ve sıcakkanlı karakteriyle hatırlayacağız."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER