ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:34

Hak-İş'ten, Bakanı Çelik'e ziyaret


Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, iş kolu istatistiklerinin Başbakanlığa gönderildiğini belirterek, ''Dolayısıyla bakanlık görevini yapmış oluyor. Sanıyorum yarın, öbür gün istatistikler yayınlanmış olur'' dedi.
    
Arslan yönetim kurulu üyeleriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i ziyaret etti.
    
Görüşmenin ardından açıklama yapan Arslan, Bakan Çelik ile çalışma hayatının sorunlarını konuştuklarını söyledi.
    
Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasası'nın eksikleri ve değişiklik taleplerini gündeme getirdiklerini belirten Arslan, taşeronlaştırma konusunda yapılan çalışmalarla ilgili Bakan Çelik'ten bilgi aldıklarını ve görüşlerini sunduklarını kaydetti.
   
  Arslan, kamuda 6 aydan fazla çalıştırılamayan geçici işçilerin kadroya alınması taleplerinin ve kamuda ilk defa işe girecek işçilerle ilgili yönetmelik ve kanunla ilgili önerileri de ilettiklerini anlattı.
    
Görüşmede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca ilan edilmesi gereken istatistiklerin de gündeme geldiği bilgisini veren Arslan, ''Bugün anladığımız kadarıyla istatistikler yayımlanması için Başbakanlığa gönderilmiş. Dolayısıyla bakanlık görevini yapmış oluyor. Sanıyorum yarın, öbür gün istatistikler yayınlanmış olur'' dedi.
    
Bakan Faruk Çelik ile tekrar bir araya gelerek bu konuları yeniden değerlendireceklerini dile getiren Mahmut Arslan, ''Bizim açımızdan faydalı bir görüşmeydi. Umarız bu taleplerimiz bakanlık ve hükümet tarafından dikkate alınır'' diye konuştu.
   
  Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bakan Çelik'e konfederasyonla ilgili bilgi verdiğini ve Çelik'i 7-8 Mart'ta düzenleyecekleri Dünya Kadınlar Günü programına davet ettiklerini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER