ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 20:01

Hak-İş Başkanlar Kurulu Toplantısı


Hak-İş Başkanlar Kurulu, barış sürecini desteklediklerini bildirdi.
     Konfederasyondan yapılan açıklamada, Hak-İş Başkanlar Kurulunun, 23 Nisan'da, Genel Başkan Mahmut Arslan başkanlığında toplandığı belirtildi.
     Barış sürecinin ve Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarının, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının, taşeron çalışma sorununun ve üye sendikaların örgütlenme çalışmalarının değerlendirildiği toplantının ardından sonuç bildirisi yayımlandığı ifade edildi.
     Başkanlar Kurulunun, Genel Başkan Arslan'ın, barış sürecine katkı vermek üzere konfederasyon adına Akil İnsanlar Heyetinde yer almasının önemine inandığı işaret edilen bildiride şunlar kaydedildi:
     "Hak-İş Konfederasyonu Başkanlar Kurulu, barış sürecini desteklemektedir. 30 yılı aşkın süredir devam eden ve 30 binin üzerinde insanımızı kaybettiğimiz, silahların konuştuğu çatışma sürecinin sona erdirilmesine yönelik başlayan barış sürecini, ülkemizin bugünü ve geleceği, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için desteklemektedir. Başkanlar Kurulu, barış sürecinin başarıya ulaşmasını istemektedir."
     "Kölelik sistemiyle eşdeğer hale gelen alt işverenlik uygulamasını teşvik edilen politikaların terk edilmesi gerektiği" ifade edilen bildiride, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı "taşeronlaşmaya hayır" teması, "Karabük'teyiz, Taksim'deyiz, 81 İldeyiz, Tüm Türkiye'deyiz" sloganıyla kutlama kararı alındığı da belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER