ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 18:49

Hak-İş Başkanı Arslan'dan ''1 Mayıs'' mektubu


Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, işçi ve memur konfederasyonlarının genel başkanlarına ''1 Mayıs'ı birlikte kutlama'' çağrısında bulundu.
    
Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Kesk Genel Başkanı Lami Özgen'e birer mektup gönderdi.
    
Mektubunda, 1 Mayıs'ın adına yakışır şekilde birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanması konusunda konfederasyonlara önemli görevler düştüğünü belirten Arslan, şunları kaydetti:
    
''Hak-İş Yönetim Kurulu, 2013 yılı 1 Mayıs'ını tüm işçi ve memur konfederasyonlarına üye emekçilerin katıldığı ortak etkinliklerle kutlanmasının önemine inanmaktadır. Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması, taşeronlaşmanın önüne geçilmesi, yeni ve demokratik bir anayasanın başarılması, iş kazaları, kayıt dışı istihdam, işsizlik ve benzeri temel sorunlar bu yılki 1 Mayıs'ın haklı talepleri olarak öne çıkmaktadır.
    
Hak-İş, 2013 yılının 1 Mayıs'ında bütün bu sorunlara karşı emekçilerin birlik ve dayanışma içinde olmasını beklemektedir. 1 Mayıs'ı anlamlı ve değerli kılan birlik, dayanışma ve mücadele günü olmasıdır. Önemli olan 1 Mayıslarda verilecek mesajların içeriği ve gücüdür.
    
Hak-İş, 1 Mayıs'ı adına yakışır bir şekilde kutlamaktan yanadır. Hak-İş Konfederasyonu olarak, 1 Mayıs'ı 6 konfederasyonla (Hak-İş, Türk-İş, Disk, Memur-Sen, Kamu-Sen, Kesk) birlikte kutlamayı arzuluyoruz. Bu amaçla, konfederasyon başkanlarımızı Hak-İş Genel Merkezi'nde 26 Mart'ta 1 Mayıs kutlamalarını görüşmek üzere içtenlikle davet ediyoruz.''
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER