ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 18:23

Hafriyat kamyonları uydudan izlenecek


Sakarya'da çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı taşıyan araçlar araç takip sistemiyle izlenecek.

    Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, 'Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi Ve Araç Takip Sistemi' konulu bilgilendirme toplantısında, hafriyat firmaları temsilcileriyle bir araya geldi.

    Çevreyi kirletecek düzensiz çalışmalara müsaade etmediklerini kaydeden Çomoğlu, çevre kontrolüne her zaman önem verdiklerini ifade etti. Sakarya’da çevre kirliliğine karşı ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Çomoğlu, hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarını taşımak isteyen kişi ve ya kuruluşların Büyükşehir Belediyesi’nin araç takip sistemine dâhil olmasını zorunlu hale getirdiklerini bildirdi.

    Uydu takip sistemi ile ilgili teknik ve idari çalışmaların tamamlandığını dile getiren Çomoğlu, "1 Ocak 2013 tarihinden itibaren alınacak hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgesi için kişi ve kuruluşlardan büyükşehir belediyesi sistemi ile uyumlu hafriyat firmalarına tebliğ ettiğimiz şartnameye uygun araç takip sistemine geçilme şartı aranacak. Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izni alacak kişi ve kuruluşlar en geç 1 Mart 2013 tarihine kadar büyükşehir belediyemiz araç takip sistemine dâhil olmak zorunda" dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER