ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 15:01

Hafız kızlar taçlandı

Hafız kızlar taçlandı


Mersin'in merkez Toroslar ilçesindeki Arpaçsakarlar Kur’an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan 11 kız öğrenci için taç takma töreni düzenlendi.

Yoğun ilginin gösterildiği törende, yer bulamayan bazı davetliler programı ayakta takip etmek zorunda kaldı.

Törende konuşan Mersin Müftüsü Ali Melek, Kur'an-ı Kerim'in ışığı ile İslam’ın emirlerinin kıyamete kadar dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini söyledi.
Müftü Melek, “Allah Kur’an’ın aydınlığında insanları buluştursun. Kur’an’ın nefesi ile insanları bir araya getirsin. Kur’an’ın gönüllerde vucut bulmasına, filizin ötesinde güç bulmasına ve insanlığa hidayet olsun İnşallah.” diye konuştu.

Toroslar Müftüsü Mehmet Çabuk ise kuran kursunda eğitim gören 42 öğrencilerinin olduğunu belirterek “11 kızımız hafızlık tacını giydi. Kendilerini kutluyorum.“ dedi. Göreve başladığında 18 Kur’an kurusu varken bu sayının şu anda 65'e çıktığını ifade eden Çubuk, "Kur’an-ı Kerimi öğrenmek isteyen en az 12 vatandaşımız bir araya gelirse arzu ettikleri yerde kendilerine Kur’an dersi verilecek. Yüce kitabımızı okumak, anlayarak yaşamak, hayatımızı ona göre dizayn etmek hepimizin görevidir.” şeklinde konuştu.

Program kızların 'hafızlık tacını' takmasının ardından yapılan dua ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER