ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 12:44

Hacked grubundan hükümete 'fake' tehdit

Hacked grubundan hükümete fake tehdit

Gezi olaylarına destek vermesi ile adı gündeme gelen Hacked grubu Cumhurbaşkanlığı internet sitesi üzerinden gönderdiği sahte bir maille Erdoğan'ı tehdit etti.


EMRAH İRİÇ - YAZETE.COM ÖZEL İÇERİK

Sokağı savaş alanına çeviren Gezi eylemcileri siber saldırı noktasında da hükümete karşı saldırısını sürdürmeye, tehditler savurmaya devam ediyor.

Bu gece 04:48'de Yazete uzantılı mail adresime aynı içeriğe sahip 4 adet mail geldi. Maillerin geldiği adres dikkat çekici. Cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr adresinden gelen mailde AK Partili milletvekilleri ve hükümete ciddi tehditler yer alıyordu.

Mailde yer alan ifadeler aynen şöyle:

"Tüm milletvekillerinin bilgileri elimde.
Telefon numaralarını
Gönderilen mailleri
Gönderilen belgeleri
Çekilen faxları ve
Birkaç telefon görüşmesini  sırasıyla yayacağım.
Tayyip istifa etmezse onlar adına daha kötü şeyler olacak. Acı çekme sırası onlarda. Önceki attığım maillerde ki yazılarım da geçerlidir. Akp zihniyetin de  çalışan, görev yapan, polis, medya, yazar, milletvekili... hepsinin istifasını bekliyoruz. Bu yazdıklarımı hepsi dikkate alsın. Listeye yazdığım herşeyi tek tek açığa çıkartacağım.
Hacked                       C47"

FAKE YANİ SAHTE HESAP

Tccb.gov.tr cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesi. Bu adres üzerinden böyle bir mailin gelmiş olması, aslında cumhurbaşkanlğı internet sitesinin hacklendiği anlamına gelmiyor. Hackerlar bir siteyi ve o sitenin uzantısına ait maili ele geçirmeden de o mail üzerinden eposta gönderebiliyorlar. Bunun çok çeşitli yolları var.

Konu ile ilgili ulaştığımız Cumhurbaşkanlığı Bilişim Teknolojileri Başkanlığı yetkilisi bizden bilgileri aldı, mailin Cumhurbaşkanlığı sitesine ait serverlar tarafından mı yoksa aldatmaya dönük farklı serverlardan mı gönderildiğine dair kısa süreli bir çalışma sonrası ortaya çıktı.

Hacker grubu Cumhurbaşkanlığı sitesini hacklemiş değil. Cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr fake yani sahte bir mail. Siber polislerin araştırmasına göre mailin gönderen kişi ya da kişilerin TTnet Dinamik ADSL üzerindeki IP'si tespit edildi.

Siber uzmanlara göre böyle süreçlerde buna benzer provokasyon amaçlı çokça mail gelebilir. Vatandaşların bu maillere itibar etmemesi ve bu tür mailleri alan kişilerin hemen polise ya da savcılığa bildirmesi gerekiyor.

Öte yandan mailin altına imzasını atan Hacked grubu ise son günlerde Gezi olaylarına destek vermesi ile gündemde.


Resmin büyük hali için üzerine tıklayın...

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER