ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 14:24

Hacı Kemal Liseleri'nden bir iyilikte sen yap

Hacı Kemal Liselerinden bir iyilikte sen yap


Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Hacı Kemal Liseleri 1-B sınıfı öğrencilerinin Kutlu Doğum münasebetiyle hazırladıkları ‘bir iyilikte sen yap’ projesiyle topladıkları yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

    Hacı Kemal Lisesi öğrencileri ‘bir iyilikte sen yap’ projesi kapsamında öncelikle ihtiyaç sahibi aileleri belirlemek için Kemalpaşa Muhtarlığı'na giderek yardım yapılacak aileler hakkında bilgi topladı. Öğrenciler ihtiyaçlara göre aralarında görevlendirme yaparak bir kısmı erzak alış verişine, bir kısmı kıyafet alış verişine bir kısmı da kırtasiye alış verişini giderek ihtiyaçları tamamlamaya çalıştı. Öğrenciler ayrıca iki ailenin koltuk takımı ve dolap ihtiyaçlarını karşılayarak ailelere teslim etti.

    Okul Müdürü Muzaffer Uzunoğlu çalışmayla ilgili şunları söyledi: “Öğrencilerimiz bu proje kapsamında alan el değil veren el olmayı bilmenin önemine vurgu yaparak, ihtiyaç sahibi ailelere Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile ulaşarak ve bu aileler arsında bir köprü kurdu.”

    1-B sınıfı öğrencilerinden Rabia Basmalı, Merve İpek Alımlı ise şunları kaydetti: “Okulumuzun böyle bir proje hazırlayarak bize yardımlaşmanın ve yardım etmenin ne demek olduğunu bir daha öğretmelerinden ve yardım edilen ailelerin mutluluklarını gördüklerinden dolayı çok sevindik. Bize bu imkanı verdiklerinden dolayı okul öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER