ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:20

Hacı adaylarına seminer


Antalya Müftülülüğü tarafından 2013 yılında hacca gidecek olan hacı adayları için seminerler düzenlendi. Hacı adaylarına din görevlilerinin nezaretinde haftada bir gün olmak üzere 5 hafta Osmangazi Camii'nde seminerler verilecek. Antalya Merkez Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerinden başvuran hacı adaylarına uygulanacak programda hac farizası ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak.

Ayrıca Manavgat, Alanya, Korkuteli, Elmalı, Serik ve Finike ilçelerinde de aynı program haftada bir gün olmak üzere beş hafta olarak uygulanacak.

Hac seminerleri hakkında açıklama yapan İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın, hacı adaylarına haccın mana ve önemini anlattıklarını, sabırlı ve hoşgörülü olunması gerektiğini hatırlattıklarını ifade etti. Aydın, hacda adaylara alışveriş ve lüzumsuz işlerle meşgul olunarak zamanın zayi edilmemesini de öğütledi.

Hacca gidecek adayların mutlaka seminerlere katılması gerektiğini hatırlatan Aydın, “Çünkü haccın, insanın ömründe bir defa yapmakla mükellef olduğu İslam’ın temel ibadetlerinden biri olduğunu böyle önemli bir ibadeti daha bilinçli bir şekilde yapmak üzere düzenlenecek olan bu seminerlere katılmak özel bir önem taşımaktadır.” diye konuştu.

Aydın, yapılacak seminerler sonunda hacı adaylarına verilecek gerekli olan malzemelerin dağıtılacağını ve menenjit aşısı yapılacağını da söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER