ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 17:22

Hacı adayları Kabe maketi etrafında prova yaptı

Hacı adayları Kabe maketi etrafında prova yaptı


Yozgat'ta hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adayları, Kabe maketi etrafında prova yaptı. İl Müftülüğü tarafından düzenlenen eğitim programına katılan hacı adaylarına ihrama girme, tavaf yapma ve hac farizasının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler verildi.

        Bilal Şahin Külliyesi'nde hacı adayları için düzenlenen uygulamalı eğitime Yozgat Merkez ve ilçelerden hacı adayları katıldı. Müftülük görevlileri tarafından hacı adaylarına hac vazifesini yerine getirirken nasıl ibadet etmeleri gerektiği anlatıldı. Ayrıca ihrama girme ve tavaf sırasında neleri yapmaları gerektiği Kabe maketi etrafında uygulamalı olarak gösterildi. Diyanet ve özel şirket aracılığı ile bu yıl il genelinde 475 hacı adayının kutsal topraklara gideceği belirtilirken Diyanet aracılığı ile gidecek hacı adaylarının 20 Eylül akşamı yola çıkacakları ifade edildi. Kabe etrafında devam eden inşaat çalışmalarından dolayı Yozgat’ta 80 hacı adayının kutsal topraklara gidişinin bir yıl ertelendiği bildirildi.

        Hacı adayları, verilen seminerden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, seminerlerin kendileri için faydalı olduğunu kutsal topraklara gittiklerinde fazla zorluk çekmeyeceklerini ifade etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER