ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 12:07

Hac kayıtları 4 Şubat'ta başlıyor


Kutsal topraklara gitmek isteyenler için 2013 yılı hac organizasyonu ön kayıt işlemleri 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Malatya İl Müftülüğü'nden yapılan açıklamada, '2013 Yılı Hac Organizasyonu' için ön kayıt başvuruları 4-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

2012 yılında kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nca elektronik ortamda otomatik olarak yapılacağı anlatılan açıklamada ilk defa hacca gitmek üzere ön kayıt yaptıracak vatandaşlardan 15 Lira ön kayıt ücreti alınacağı ifade edildi. Vatandaşların ön kayıt ücretlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın anlaşma sağladığı Ziraat Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Vakıflar Bankası, Akbank, Asya Katılım Bankası ve Türkiye Finans Bankalarından her hangi birine yatırabileceği aktarılan açıklamada, ön kayıt ücretlerini yatıran vatandaşlar daha sonra müracaatlarını müftülüklerden ya da ''http://hac.diyanet.gov.tr'' internet adresinden yapabileceği dile getirildi. 2012 yılında kuraya katılan ancak başvurularındaki il, ilçe, hac konaklama türleri ve kuraya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyen ya da müracaatlarından vazgeçen vatandaşların ise müracaat süresi içerisinde müftülüklere başvurarak gereken değişiklikleri yapabilecekleri bildirildi. Hac organizasyonuyla tahmini ücretler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden öğrenilebileceği eklendi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER