ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 15:01

Hac kayıt görevlilerine seminer verildi

Hac kayıt görevlilerine seminer verildi


 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 2013 yılı hac kesin kayıtları ve görevli kayıtları bilgilendirme semineri Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yapıldı.

Seminere, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt ve heyeti, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Kozaklı İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, 81 il müftülüklerinden bir şef ve bir memur katıldı. Divaisib Termal Resort Hotel konferans salonunda yapılan seminer, Memur Cahit Hayırsever tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk, bir bütün olan hac hizmetinin ilk halkasının kayıt yapan memurlar olduğunu belirtti. Kayıt yapan görevlilere tavsiyelerde bulunan Öztürk, şunları söyledi: “Bu hizmeti hacca gidecek olan mübarek insanlara yardımcı olarak, bunu ibadet niyetiyle Allah rızasını umarak yapın, yorgunluğunuz gider, stresiniz biter. Gelen her hacı adayını, yaşlıları annemiz babamız, gençleri ise kardeşimiz olarak düşünün. Onlara nasıl muamele edilmesini istiyorsanız siz de öyle muamele ediniz ve onların hayır dualarını almaya gayret ediniz.”

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt da “Hacı adaylarımızla ilk muhatap olan sizlersiniz. Kurum adına bunlarla iletişime geçen arkadaşlarımız sizlersiniz. Kurumla olan ilk intibaı onlara sizin elinizle, sizin hizmetinizle sunmaya çalışıyoruz. Ön kayıt yaptıran hacı adaylarımızdan sevinen yetmiş bin insanın ilk duasını alan da, ilk sevincine ortak olan da sizlersiniz. Cenab-ı Hak bu yürütmekte olduğunuz hizmetinizde muvaffak kılsın.” diye konuştu.

İl Müftüsü Yakup Öztürk, Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt’a yöreye ait el işlemeli angora testi takdim etti. Daha sonra seminere katılanlara, uzmanlar tarafından slâyt eşliğinde bilgiler verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER