ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:11

Habur'da 183 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi


Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı'nda meydana gelen iki ayrı kaçakçılık olayında 183 adet kaçak cep telefonu ele geçirdi.

İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli Habur Gümrük Sahası'nın Irak’tan Türkiye’ye giriş tarafında bulunan sahada devriye görevi yaptığı esnada park halindeki kullanılmayan durumda olan bir aracın dorsesinin arka dingilinin arasında gizlenmiş vaziyette bir poşette toplam 78 adet Samsung marka GT-I8190 model cep telefonu buldu.

Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen diğer operasyonda ise R.A. idaresindeki 73 DU 899 plakalı araçta yapılan aramada kişisel eşyalarının bulunduğu sırt çantasının içerisinde poşetlere sarılmış vaziyette toplam 105 adet Samsung Marka GT-I9500 model cep telefonu ele geçirildi.

Açıklamada ayrıca her iki kaçakçılık olaylarına karışan şahısların adli işlemleri tamamlanmak üzere Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildiği bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER