ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:56

'Güzel Bahçe Temiz Çevre' yarışması

Güzel Bahçe Temiz Çevre yarışması


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, temiz bir çevre oluşumuna herkesin katkı sağlaması amacıyla çevrenin görünümünü renklendirmek için ‘Güzel Bahçe Temiz Çevre’ yarışması düzenlediklerini söyledi.

Başkan Bekir Yıldız, yaşanabilir bir çevre sunmanın aslında hayatı kolaylaştıran önemli bir faktör olduğunun altını çizerek, "Hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir bir çevre sunmak Kocasinan Belediyesi'nin hem hedefi hem de sloganıdır." dedi. Yıldız, Kayseri’nin huzur ve rahatlık veren mevcut yapısına daha yeşil bir görünüm ve daha temiz bir çevre eklemek için yapılan çalışmalara vatandaşın katılımını da artırmayı istediklerine dikkat çekti.

Başkan Bekir Yıldız, herkesin kendine temiz bir çevre oluşturursa zaten temiz çevre için temel atılmış demek olduğunu ifade ederek, "Biz bu düşünceyi harekete geçirmek ve hız kazandırmak amacıyla her türlü meskenler arasında düzenlenen 'Güzel Bahçe Temiz Çevre' yarışması düzenledik. 5 Temmuz-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılabilir. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz müracaatları kabul edecek. Dereceye giren ilk 10 bahçe ve çevreyi Kayseri’ye örnek ilan edecek, hediyelerle ödüllendireceğiz. Kayseri’yi hep birlikte daha yeşil bir görünüme kavuşturacağız.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER