ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 17:01

Güvercin, tavuğun yumurtasına sahip çıkınca


Posof ilçesinde kuluçkaya yatan güvercin, tavuk yumurtasından civciv çıkardı.
    
Armutveren köyünde yaşayan Yener Eren, gazetecilere yaptığı açıklamada, köyde hayvancılık yaptığını belirterek, aynı ahırda hem büyükbaş hayvan hem tavuk hem de güvercin beslediğini söyledi.
    
Ahırda tavuğun, güvercinin yuvasına yumurta bıraktığını anlatan Eren, ''Güvercin tavuğun yumurtasını kendisinin sanıp, sahip çıkıyor. Tavuk yumurtasının üzerine kuluçkaya yatıyor. Tabii bir süre sonra da güvercin tavuk civcivi çıkarıyor'' diye konuştu.
    
Hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını ifade eden Eren, şunları kaydetti:
    
''Ahırda büyükbaş hayvanlar da var. Bir gün bir civciv sesi duydum. Önce tavuk, civciv çakardı sandım. Güvercinlerin yuvasına baktığımda bir tavuk civcivi gördüm. Tavuk güvercinin yuvasına bir adet yumurta bırakmış. Güvercin de bu yumurta üzerinde kuluçkaya yatarak tavuk civcivi çıkarmış. Güvercinler yavrularını ağızlarından besler, tavuk civcivi ise gagasıyla topladığı yemlerle besleniyor. Güvercin kendisinin sandığı tavuk civcivini ağzıyla beslemeye çalışması ilginç görüntü oluşturuyor.''
    
Eren, tavuk civcivinin üşüdüğü zaman güvercinin kanatlarının altına girdiğini ifade ederek, söz konusu durumunun ilginç olduğunu söyledi.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER