ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:47

Güventaş öğrencisi Sosyal Bilimler Olimpiyatı'nda altın madalya kazandı

Güventaş öğrencisi Sosyal Bilimler Olimpiyatında altın madalya kazandı


Konya Özel Güventaş Lisesi öğrencisi Ayşenur Topatan, 5.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO) Forum Dalı'nda altın madalya kazandı.

Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO), Türkiye ve dünyada yaşanan sosyal, ekonomik ve kültürel sorunların çözümünde sosyal bilimler alanında etkili olabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrencilerin sosyal sorunlar üzerinde düşünmesini ve beyin fırtınası yapmalarını sağlamayı, onları iyi birer entelektüel olma yolunda hazırlamayı ve sosyal bilimleri ön plana çıkarmak amacıyla Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen USOBO'nun 5.si yoğun bir katılıma sahne oldu. Merve Eğitim Kurumları Özel Güventaş Fen Lisesi öğrencisi Ayşenur Topatan, yarışmaların Forum Dalı'nda, 'Estetik Türkçe ile Açan Şiir Çiçeği' başlıklı adlı makalesiyle altın madalya kazandı.

Ayşenur Topatan'ı yarışmaya hazırlayan edebiyat öğretmeni Saliha Köğüt, "Öğrencilerimizin sosyal problemlere çözüm arayışı adına lise yıllarında proje üretmeleri, geleceğimiz adına umut veriyor." dedi. Köğüz, başarısından dolayı öğrencisini tebrik etti.

Okul müdürü Ahmet Demirbaş da "Okul olarak eğitim hedeflerimizden biri de dünyadaki sosyal problemlerin çözümüne katkıda bulunan ve bu problemleri sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Öğrencimizin başarısı bu hedefimiz konusunda aldığımız yolu göstermesi açısından önemlidir. Önümüzdeki yıllarda bu tür çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER