ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 11:57

Güroymak'tan Soma'ya kardeşlik köprüsü


Soma İş Adamları Derneği (SİAD) ve Özel Birlik Koleji'nin daveti üzerine Bitlis'in Güroymak ilçesinden gelen heyet, üç günlük bir gezi programı uyguladı. Güroymak ilçesinde faaliyet gösteren Eğitim Severler Derneği (EY-DER) ve FEM Dershanesi organizasyonuyla Manisa'nın Soma ilçesine gelen heyeti, Somalı iadamları ve öğretmenler karşıladı.

Özel Birlik Koleji'nde kahvaltıyla başlayan programda konuşan SİAD Başkanı Kerim Karakaş, "Türkiye'nin diğer bir ucunda yaşayan insanlarımızı ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Soma ile Güroymak arasındaki eğitim, ekonomi, kültür ve sosyal konulardaki ilişkilerin geliştirilmesi gerekir." dedi.

Program çerçevesinde İzmir, Manisa, Bergama, Kırkağaç ve Soma’nın tarihi ve kültürel yerleri gezildi. Misafir heyet, çok sıcak bir ilgiyle karşılandıklarını, Soma halkının kendilerini evlerinde ağırladığını ve batı insanı hakkındaki kanaatlerinin çok değiştiğini belirtti. Bu tür programlar sayesinde samimi dostluklar kurulduğunu ifade ettiler. Güroymak heyetine ayrıca Soma’nın yemekleri tanıtıldı ve karşılıklı hediyeleşildi. Gezi programı, Özel Birlik Koleji’nde yenen akşam yemeğiyle sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER