ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 11:07

Güroymak Ovası tamamen dondu

Güroymak Ovası tamamen dondu


Son bir kaç haftadır Sibirya soğuklarının etkisi altına giren doğuda Bitlis'in Güroymak ilçesi ile Muş arasında bulunan binlerce hektarlık ovanın yüzeyi kalın buz tabakalarıyla kaplandı.

Vangölü sahilleri, şelaleler, göller ve göletlerden sonra şimdi ise aşırı soğuklar nedeniyle Bitlis’in Güroymak ilçesi ile Muş Ovası arasında bulunan binlerce hektarlık alanın yüzeyi buz tuttu. Ovanın donduğunu gören vatandaşlar ise kalın buz tabakaları üzerinde hem kayarak hem de halay çekerek eğlendi. Buz tabakları üzerinde hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmeyen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Ovanın bu denli donduğuna ilk defa şahit olduklarını belirten vatandaşlar, Sibirya soğukları nedeniyle zor günler geçirdiklerini, soğuk havalar nedeniyle şebeke sularının bile donduğunu ifade etti. Ovanın donmasının görsel bir güzellik yansıttığına vurgu yapan vatandaşlar, saatlerce buz tabakaları ve üzerinde eğlenmenin tadını çıkardı. Soğuklar nedeniyle şelaleler ve sazlık alanların tamamı da dondu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER