ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 14:13

Güngören'de korsan kitap operasyonu


Güngören'de bir matbaaya düzenlenen operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 120 bin lira olan korsan kitap ele geçirildi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda daha önce korsan kitap basmak suçundan kaydı bulunan şüphelilerin tekrar faaliyete geçtiğini belirledi. Şüphelileri takibe alan polis, Güngören’de merdiven altı tabir edilen bir matbaayı tespit etti. Sanayi mahallesinde bulunan iş yerine baskın baskın düzenleyen ekipler, korsan kitap matbaasını ortaya çıkardı. Baskında, liderliğini S.E.’nin yaptığı öne sürülen korsan kitap çetesi yakalandı. Matbaada arama yapan ekipler, aralarında çok sayıda yazarın eseri olan piyasa değeri 120 bin TL tutarında basıma hazır korsan kitap ele geçirdi. Korsan matbaada günde 2 bine yakın kitabın basıldığını ifade eden ekipler, iş yerinin herhangi bir ruhsatının da bulunmadığını kaydetti. Matbaa makinelerinin işleyişini gösteren ekipler, bir kitabın basımının neredeyse 3 dakikada tamamlandığını anlattı.

Gözaltına alınan 3 şüpheli ile matbaada çalışan işçiler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Matbaada bulunan basılmış ve basılmayı bekleyen toplam 6 bin kitaba ve matbaa makinelerine el konuldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER