ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:01

Güney Kore’deki Türk Bahçesi’ne yoğun ilgi


Güney Kore’de düzenlenen Suncheon Bay Garden2013 EXPO’da, Türk Bahçesi büyük ilgi gördü. Dokuz günde Türk Bahçesi’ni 234 bin 811 kişi ziyaret etti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından Suncheon Bay Garden2013 EXPO’da düzenlenen Türk Bahçesi, EXPO’yu ziyaret edenler tarafından büyük beğeni topladı. Sergi alanında dikkat çeken bahçelerden birisi olarak gösterilen Türk Bahçesi’ni, 21-29 Nisan tarihleri arasında 234 bin 811 kişi ziyaret etti. Açılış günü gerçekleşen ziyaretlerle birlikte, ziyaretçi sayısının 300 bine yaklaştığı belirtildi.

Türk Bahçesi’nde ziyaretçilerin duygu ve düşüncelerini yazmaları için oluşturulan anı defterini yüzlerce kişi imzaladı. Beş anı defteri ziyaretçiler tarafından dolduruldu. Türk Bahçesi’ne gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, “Suncheon Bay Garden2013 EXPO’nun en güzel bahçelerinden birini hazırladığımızı düşünüyorum. Bu ziyaretçi sayısı, Türk Bahçesi’nin 2013 EXPO’suna damga vuracağının göstergesidir.” dedi.

Türk Bahçesi’nde Türk kültürünün yansıtıldığını belirten Gülay, “Gün boyu klasik müzik dinletisi yapılıyor. Türk Bahçesi’ni ziyaret eden misafirlere, Türk mutfağımızın çeşitli lezzetlerinden ikram ediyoruz. Ayrıca, 2016 yılında yapılacak Dünya Botanik EXPO’nun Antalya’da yapılacağını ziyaretçilere duyurduk ve onları ülkemize davet ettik.” diye konuştu.

Güney Kore’deki bu organizasyonun, EXPO 2016 Antalya için iyi bir deneyim olduğunu belirten Gülay, Suncheon Bay Garden 2013 EXPO’nun, EXPO 2016 Antalya için bir laboratuvar olduğunu, benzer organizasyonlardan edindikleri tecrübe ile ülkenin ilk EXPO’sunu en iyi şekilde gerçekleştirmek istediklerini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER