ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:23

Güneşi gördüler sahile indiler


Türkiye'nin bazı bölgelerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken hava sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahilde yürüyüş yaptı, balık tuttu.
     Gökova Körfezi'nin ''Cennet köşesi'' olarak tabir edilen ve her mevsim mavi ile yeşilin bir arada gözlenebildiği Akyaka'da, sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillerde yoğunluk oluşturdu.
     Türkiye'nin birçok bölgesinde soğuk hava koşulları etkili olurken, Akyaka'da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar sahilde yürüyüş yaptı. Bazılarının piknik yaptığı Akyaka'da, bazı vatandaşlar da sahildeki kafelerde oturup kitap okudu.
     Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ula'da hava sıcaklığı 20 derece ölçüldü.
    
     -''Yeryüzündeki cennette yaşıyoruz''-
    
     Sahilde teknede balık tutan Yılmaz Kaymak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akyaka'da bugün çok sıcak bir gün yaşandığını söyledi.
     Akyaka'nın kendine has güzellikleri ile her mevsim ziyaretçilerin uğrak yeri olduğunu belirten Kaymak, ''Bu bize doğanın vermiş olduğu bir güzellik. Biz yeryüzündeki cennette yaşıyoruz. Vatandaşlar denize girmeye başladı, ben de girdim ama birkaç gün sonra artık herkes denize girmeye başlar. Türkiye'nin doğusunda kar yağışı etkili olurken biz burada denize giriyoruz'' dedi.
     Körfezde balık tutan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Faruk Tuncer ise sıcak havayı fırsat bilerek arkadaşları ile balık tutmaya geldiklerini belirtti.
     Tuncer, ''Memleketimizin güzelliklerinden faydalanıyoruz. Biz burada denize giriyoruz ama doğuda kar yağışı var. Muğla'nın çok güzel bir iklimi var. Hafta sonu arkadaşlarımla Yılanlı Dağı'na kar topu oynamaya gittim, bugün de balık tutmak ve denize girmek için Akyaka'ya geldik. Adeta cennetten bir köşe burası'' diye konuştu.
     Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen tekne turlarına katılan Hülya Gümüş de arkadaşları ile tur boyunca su samurundan deniz kaplumbağasına kadar onlarca türü ve doğayı gözlemleme fırsatı bulduklarını kaydetti.
     Türkiye'nin birçok bölgesinde soğuk hava koşulları etkili olurken, Akyaka'da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşların Akyaka'yı tercih ettiğini vurgulayan Gümüş, ''Akyaka yeşiliyle, mavisiyle, azmağıyla ün salmış bir bölge. Burası bize dedelerimizin mirası değil, torunlarımızını bize emaneti. Bu yüzden bu güzellikleri korumamız lazım'' diye konuştu.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER