ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:43

Gündoğdu: Hayvanların bile anladığı bu süreci anlatmak için gezeceğiz


Akil İnsanlar Karadeniz Bölgesi Heyeti üyesi ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, çözüm sürecini hayvanların bile anladığını ifade ederek, bu süreci herkese anlatmak için bütün illeri gezeceklerini söyledi.

Erzurum'da yaptığı temaslarda konuşan Ahmet Gündoğdu, "Iğdır, Ardahan, Kars, Ağrı illerine gittim. Yolda çobanlarla röportaj yaptım. Bir kısmı beni televizyonlardan izliyormuş. Bir tanesi diyor ki 'Başkanım 80–90 tane tosunum, büyükbaş hayvanım. Çözüm sürecine tosunlarım bile destek veriyor.' 'Nasıl oluyor?' dedim. 'Bu zamana kadar yaylaya çıkamamıştık, ahıra hapsolmuşlardı, şimdi beraber yaylaya çıkacağız.' Şimdi, hayvanların bile anladığı bu süreci, anlamayanlara anlatmak için bütün illeri gezeceğiz." diye konuştu.

Türk ve Kürtlerden özel istirhamının olduğunu söyleyen Gündoğdu, şunları kaydetti: "Türkler PKK’nın yapmış olduğu katliamların faturasını Kürt kardeşlerine çıkartmayacak. Kürtler de JİTEM ve Ergenekon'un yapmış olduğu katliamın faturasını Türk kardeşlerine çıkarmayacak. Irkçılığın, cahiliye toplumun âdeti olduğunun altını çizeceğiz. 'Hastalıktır' diyeceğiz ve bu hastalığa yakalananlara Allah’tan şifa dileyeceğiz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER