ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:54

Günay: "SGK’da da boşluk yoktur"


 Ordu'un Ünye ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü tarafından Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle program düzenlendi. Program, Atatürk Parkı Restoran’da gerçekleşti.

    Ordu İl SGK Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Olgun Güler, "Bizim için her konu önemli ama Sosyal Güvenlik Kurumu, işlevi, insanların yaşamları ve yaşam standartları kapsaması hasebiyle güzel Ünyemizde bu müdürlüğün açılmış olması çok önemli büyük bir kazanım olduğunu ifade etmek istiyorum. İnsanlarımız 3 farkı yerden hizmetler alıyorlardı. BAĞ-KUR’dan, SSK’dan ve Emekli Sandığı’ndan. Hepsinin de ayrı bir işlevi vardı. Hepsinin avantaj ve dezavantajları vardı. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi devletin imkânlarında farklılık arz eden düzen vardı. Bu konuda da hükümetimiz hamd olsun cesaretle yürekle adım atmak suretiyle bu önemli sorunu da çözdü ve bu yasayı da çıkardı. Allah’a şükür bugün Ülkemizde fakiriyle, zenginiyle, işçisiyle, köylüsüyle, şehirlisiyle tüm insanlarımız verilen imkânlardan eşit ve ölçülü bir şekilde yaralanmaktadır. Özel hastanelere bizim köylümüz, işçimiz, fakirimiz, fukaramız gidip muayene olabilmektedir. Zaten Devlet Hastanelerimiz özel hastanelerle yarışır hale geldi. Özel sektöre de büyük imkânlar tanındı devlette kendine çeki düzen verdi. Ne kadar gurur duysak azdır, ne kadar iftihar etsek azdır.” dedi.

    SGK Ünye İlçe Müdürü Mehmet Yaşar Günay ise “Bireylerin doğumundan ölümüne kadar hizmet veren devasa bir kurum olan Sosyal Güvenlik Merkezimizin daha iyi tanıtılabilmesi özellikle de genç beyinlere daha kavratılabilmesi için pazartesiden bugüne kadar birçok etkinlikte bulunduk. Bu hafta içerisinde fakültemizde ve diğer okullarımızda programlarımız oldu. Eğer bu haftayı sadece protokol ziyaretleri ile gerçekleştirmiş olsaydık 36 ilden büyük olan ilçemize ve kurumumuza haksızlık yapmış olurduk.” şeklinde konuştu.

    “40 BİN KİŞİYE 1 MEMUR”

    Günay, “SGK Müdürlüğümüz ilçemizde 2009 yılında faaliyete başlamış bulunup benim göreve geldiğim 2011 yılında 4 şu anda ise 5 personel ile Ünye, İkizce, Akkuş, Çaybaşı ilçeleri ile birlikte 200 bin nüfusa 5 personel ile hizmet vermekteyiz. Yani 1 memura 40 bin vatandaş düşmektedir. Bu sebeple personel yetersizliği sebebiyle zorlandığımız zamanlar oluyor.” ifadelerini kullandı.

    Programa, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İlçe Müftüsü Aydın Yığman, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çamyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, İl Genel Meclis Üyesi ve Daimi Encümeni Fahri Şahin, Ordu İl SGK Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Olgun Güler, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Şahin, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Zor, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, SGK personelleri, diğer kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER