ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 16:58

Günay: KKTC vatandaşlığımın iptal edildiğinin aslı yok


Eski Kültür ve Turizm Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kendisine verdiği vatandaşlık unvanının iptal edildiğine ilişkin haberlerin aslı olmadığını söyledi.

    Ertuğrul Günay, bugün medya da yer alan 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ertuğrul Günay'ın vatandaşlık unvanını iptal edecek' başlıklı haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

    KKTC tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olduğu dönemde turizme verdiği katkılardan dolayı vatandaşlık unvanı verildiğini belirten Günay, “Bu vatandaşlığın iptaline ilişkin haberlerin aslı yok. Bu haberlerden sonra Kıbrıs’taki yetkililerle görüştüm. Başbakan Sibel Siber ile görüştüm. Katiyen böyle bir şey olmadığını ilettiler. Daha önce verdikleri kültür ataşelikleri ile ilgili yeni kriterler belirlediklerini anlattılar. Ancak bize verilen vatandaşlıkla ilgili her hangi bir değişiklik olmadığını söylediler.” diye konuştu.

    Son günlerde Türkiye’de yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu kaydeden Günay, “Ekonomi ve diğer alanların etkilendiği gibi bu olaylardan turizmde etkilendi. Yaşanan bu olayların ardından İstanbul’u kısa vadede toparlamak çok mümkün olmayabilir. Ama Türkiye başka bölgeleri ile dünyada önemli bir kültür ülkesi. Karadeniz, Kapadokya, Ege ve Antalya’nın farklı bir destinasyon olarak anlatılması gerekiyor.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER